Aktuálně⚠️Expedice je bez omezení, nákup neodkládejte. Osobní odběr ve speciální režimu. Více zde⚠️

Výrobní štítky

Nedílnou součástí snad každého výrobku je také jeho označení, které odpovídá podmínkám stanoveným zákonem. Zákazník díky takovému označení přesně ví, co kupuje, a prodejce zase nemusí každému klientovi zvlášť vysvětlovat, co je který produkt zač. Mimo to využije značení často i výrobce ve výrobním procesu, zejména pokud je logisticky složitější. Díky značení je možná jednoduchá, rychlá a přesná identifikace kdykoliv v procesu výroby, ať už jde o specifikaci produktu, nebo mnohdy také informace o odběrateli či objednavateli produktu.


Pokud má označení výrobku být trvalé a neměnné, umisťuje se na produkt výrobní štítek. Výrobní štítek může mít také větší množství podob, vždy je ale vyroben z odolného materiálu – ať už je to kov (hliník, nerez, ocel či další), nebo třeba plasty. Tyto materiály jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak i v exteriéru, kde například s obyčejným papírovým štítkem rozhodně neuspějete. Tvary, materiály, technologie výroby, rozměry i barevná provedení štítků mohou být různá. Odvíjí se jednak od přání zákazníka, ale také závisí na konkrétním typu zakázky – například se odvíjí od toho, pro jaké výrobky jsou štítky určeny, nebo jestli půjde o kusovou či sériovou výrobu.


Výrobní štítky se obvykle vyrábí na zakázku, kdy zákazník sám dodá podklady pro vyhotovení štítku. Výrobní štítky mohou nést informace jak technického rázu, tak třeba i údaje sloužící k identifikaci prodejce či výrobce, včetně loga či jiných grafických prvků. Nejčastěji přitom slouží štítky k technickému označování strojů, výrobků a zařízení, značení vozidel či součástek. Značení samotných štítků se přitom provádí laserem, gravírováním (ražbou) nebo tiskem. Doba výroby štítku závisí především na složitosti požadavků zákazníka, řádově se ale počítá na dny.

Máte zájem o výrobní štítky? Kontaktujte nás!