Výrobní štítky

Nedílnou součástí snad každého výrobku je také jeho označení, které odpovídá podmínkám stanoveným zákonem. Zákazník díky takovému označení přesně ví, co kupuje, a prodejce zase nemusí každému klientovi zvlášť vysvětlovat, co je který produkt zač. Mimo to využije značení často i výrobce ve výrobním procesu, zejména pokud je logisticky složitější. Díky značení je možná jednoduchá, rychlá a přesná identifikace kdykoliv v procesu výroby, ať už jde o specifikaci produktu, nebo mnohdy také informace o odběrateli či objednavateli produktu.


Pokud má označení výrobku být trvalé a neměnné, umisťuje se na produkt výrobní štítek. Výrobní štítek může mít také větší množství podob, vždy je ale vyroben z odolného materiálu – my jsme schopni zajistit samolepící PVC štítky nebo plastová označení. Tyto materiály jsou vhodné pro použití jak v interiéru, tak i v exteriéru, kde například s obyčejným papírovým štítkem rozhodně neuspějete. Tvary, materiály, technologie výroby, rozměry i barevná provedení štítků mohou být různé. Odvíjí se jednak od přání zákazníka, ale také závisí na konkrétním typu zakázky – například se odvíjí od toho, pro jaké výrobky jsou štítky určeny, nebo jestli půjde o kusovou či sériovou výrobu.


Výrobní štítky se obvykle vyrábějí na zakázku, kdy zákazník sám dodá podklady pro vyhotovení štítku. Výrobní štítky mohou nést informace jak technického rázu, tak třeba i údaje sloužící k identifikaci prodejce či výrobce, včetně loga či jiných grafických prvků. Nejčastěji přitom slouží štítky k technickému označování strojů, výrobků a zařízení, značení vozidel či součástek. Doba výroby štítku závisí především na složitosti požadavků zákazníka, obvykle trvá cca 2 týdny .

Máte zájem o výrobní štítky? Kontaktujte nás!