Mrtvý úhel - Angel Morts pro autobusy samolepka

Kód: 300451
Neohodnoceno
22,99 Kč 19 Kč bez DPH
Skladem

Samolepící tabulka formátu 170x250 mm, provedení dle francouzského zákona č. č. 2019-1428.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Samolepící tabulka formátu 170x250 mm, provedení dle francouzského zákona č. č. 2019-1428.

Vozidla nad 3,5 tuny musí být ve Francii opatřena značením ukazujícím polohu mrtvých úhlů vozidla, která budou viditelná pro ostatní účastníky silničního provozu a umístěna v souladu s příslušnými postupy pro co nejlepší viditelnost (zejména cyklistů, chodců a uživatelů osobních vozidel). Cílem je snížit počet nehod způsobený těžkými nákladními vozidly v městském provozu.
Vyhláška vymezuje tyto podmínky použití:
- jedná se o vozidla s celkovou přípustnou hmotností naloženého vozidla převyšující 3,5 tuny jedoucí v městském provozu
- tato vozidla musí být opatřeny značkou označující polohu mrtvých úhlů, která musí být viditelná na bocích a na zadní části vozidla
- vylučují se vozidla, která nejsou určena k jízdě v městském prostředí, jakými jsou zemědělská a lesnická vozidla, vozidla pro zimní službu, zásahová vozidla služeb spravujících dálnice nebo silnice se dvěma samostatnými vozovkami

Umístění značek na vozidle:

Značení musí být viditelné za všech okolností a současně nesmí omezovat viditelnost regulačních tabulek a značek vozidla, světelných a signalizačních zařízení a nesmí zasahovat do zorného pole řidiče. Značení nesmí být umístěno na skleněných částech vozidla.
Značení musí být na motorovém i přípojném vozidle. Všechny značky na vozidle musí být umístěny v předepsané výšce měřené od země: minimálně 0,90 a maximálně 1,50 m. Na přední části vozidla budou umístěny na levé i pravé straně ve vzdálenosti do jednoho metru od přídě vozidla, u návěsů je vzdálenost od jednoho metru za čepem přípojného vozidla. V zadní části vozidla bude značka umístěna napravo od středové osy.